Yayın Kurulumuz

Alanımız aileler ve çocuklar olduğu için yayın seçiminden tutunda, anlaşmalara ve çevirilere kadar uzanan geniş ve zorlu bir iş listesi karşımıza çıkıyor. Genel yayın danışmanımız, editörlerimiz, çevirmenlerimiz ve grafikerlerimizin, bize bu zorluğu fazla yaşatmadığını ifade etmek isteriz.

Titizlikle seçilen yayınlarla ilgili, Avrupa’nın önde gelen saygın ve önde gelen yayınevleriyle anlaşmalar yapıldı. Editörlerin kontrolünde titizlikle yapılan tercümelerden sonra, yayınlarımızı okurlarımızla buluşturuyoruz.

Aynı kararlılıkla yurtiçi ve yurtdışından nitelikli eserleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Katkıda bulunanlara teşekkür ve sevgilerimizle…

Birlikte Başarıyoruz!

Kerry Kelly Novick, Ph.D.
Jack Novick, Ph.D.
Mehmet Teber, Klinik Psikolog

Çağla Tuğba Selveroğlu, Klinik Psikolog

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (Burslu) fakülte üçüncüsü olarak lisans derecesini almış, Warsaw School of Social Psychology’de eğitim görmüştür.

Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji (Burslu) bölümünü dereceyle bitirmiş ve part-time öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuarı’nda Volonter olarak çalışmıştır.

Kognitif Davranışçı Terapi, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruh Sağlığı, Çözüm Odaklı Terapi, Gestalt ve Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır.

Yayımlanmış 4 kitap bölümü ve 1 adet bireysel kitabı bulunmaktadır. Adım Psikoloji de çocuklarla çalışmakta ve Çocuk Testleri Eğitimi ile Çocuk Odaklı Danışmanlık Becerileri Eğitimi vermektedir.

Gökçe Gül, Klinik Psikolog

Almanya‘nın Stade Şehrinde 1986 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini aynı şehirde okudu. Almanca ana dilinin yanı sıra, İngilizce ve Fransızca eğitimi aldı.

Hamburg Üniversitesi Psikoloji Fakültesi‘nde Klinik Psikoloji, İş ve Organizasyon Psikolojisi ve Pedagojik Psikoloji alanlarında, 2012 yılında yüksek lisans tezini tamamlayarak mezun oldu.

Tez çalışmasını Klinik Psikoloji bölümünde, ‘İmplementation intention on Depression‘ başlığıyla, başarıyla tamamladı.

ÇALIŞMA HAYATI
Üniversite sonrasında, bir dönem özel kolejlerde psikolog olarak görev aldı.

Yakın arkadaşı ve meslektaşı ile birlikte NOKTA Psikoloji adındaki danışmanlık merkezini kurdu. Çocuk, ergen ve yetişkinlerle görüşmeleri devam etmekte ve terapiler yapmaktadır. Aynı zamanda, Ahenk Çocuk’ta Klinik Psikolog olarak görev yapmaktadır.

OTE-Oyun Terapileri Enstitüsü ve Davranış Bilimleri üyesidir.

YAYIN ÇALIŞMALARI
Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları‘nın çıkardığı, dünya çapında bir ilk olan, Çocuklar ile Online Terapi eserinin bölüm yazarıdır.

Yeni Aile Çocuk Yayınları‘nın ilk eseri olan‚ Patiler Güvende  “Güven Kasım Gelişiyor“ kitabınında yazarıdır. Yeni Aile Yayınları Uluslararası Genel Yayın Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

İstanbul’da ikamet eden Gül, evli ve  3 çocuk annesidir.

EĞİTİMLER

Uluslararası Akreditasyonlu Eğitimleri:

 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
 • Dışavurumcu Oyun Terapileri: Kum Tepsisi Terapisi, Kukla Terapisi, Sanat Terapisi
 • Storyplay
 • EMDR 1 Düzey
 • EMDR Çocuk 1 Düzey
 • Çocuk ve Ergenlerle Bağlanma Travmaları ve EMDR

Çocuk Psikolojisi

 • İlk Görüşme/ Anamnez
 • Çocuk Psikopatolojileri
 • Oyun Terapileri Giriş Eğitimi
 • Çocukta Cinsellik Sorunları ve Terapisi
 • Çocukta Öfke Sorunları ve Terapisi
 • Çocukta Kaygı Sorunları ve Terapisi

Çağla Begüm YÜCE, Klinik Psikolog

1989 yılında İstanbul`da doğmuştur. 2012 yılında Maltepe Üniversitesi`nden (burslu) Psikoloji lisans derecesini almıştır.

Aynı yıl Maltepe üniversitesi Klinik Psikoloji (burslu) bölümünde, yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Şu an tez aşamasında olan Çağla Begüm YÜCE`nin tez konusu: “Lise Öğrencilerinde Problemli İnternet Kullanımının Kontrol Odağı, Problem Çözme Becerisi ve Sosyal Destek Değişkenleri Açısından İncelenmesi”dir.

Lisans eğitimi süresince, Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar (SOYAÇ) ile gerçekleştirilen “Çocuklarla Birlikte” projesinde 2 sene boyunca yer almıştır. Bu süre içerisinde kurum bakımı altında olan çocuklarla çalışmalar, birebir görüşmeler, atölye çalışmaları yapmış; bu çalışmalar çeşitli eğitimler ve süpervizyonlarla desteklenmiştir. Aynı zamanda huzurevinde, anaokulunda ve işitme engelli çocuklarla gönüllü olarak çalışmıştır. Eğitimi boyunca, Maltepe Üniversitesi`nde klinik stajını tamamlamış, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi`nde bulunan Gündüz Bakımevi`nde gönüllü olarak bulunarak gözlem yapmış, İstanbul – Küçükyalı`da bulunan özel bir danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışarak ve süpervizyon alarak uzmanlık stajını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince aldığı Bilişsel Davranışçı Psikoterapi (BDT) eğitiminin ardından, Uzman Danışman Jale Kerimol Johnson tarafından verilen kuramsal ve uygulamalı Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimini süpervizyon alarak tamamlamıştır. 2014 – 2016 yılları arasında Uzman Danışman Jale Kerimol Johnson`ın asistanlığını yapan Çağla Begüm YÜCE, bağımlılık alanında bireysel görüşmelerine de bu dönemde başlamıştır. Bağımlılık Danışmanlığı eğitiminde yardımcı eğitmenlik yaparak, bağımlılık alanında gönüllü bilinçlendirme eğitimleri ve seminerleri vermiştir. 2014 -2015 yılında özel bir televizyon kanalında, Uzman Danışman Jale Kerimol Johnson`ın sunduğu “Aklın Yolu 1- Bağımlılıklarla İlgili Bilinçlendirme” televizyon programında program yapımcılığı yapmıştır. 2016 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde verilen Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabulucuk Eğitiminde “Algı ve Öfke, Gelişim Psikolojisi, Kişilik ve Kişilik Bozuklukları” konularında dersler vermiştir. Ulusal kongre, sempozyum ve panellerde konuşmacı olarak yer almış olan Çağla Begüm YÜCE`nin aynı zamanda ulusal ve uluslararası platformlarda çalışmaları, sunumları ve yayınları da bulunmaktadır.

2013`ten bu yana da çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde Psikolog olarak görev yapmış olan Çağla Begüm YÜCE, meslek içi eğitimlerini halen sürdürmektedir. 2015 yılından beri özel bir Montessori Anaokulunda psikolog olarak görev yapmaktadır.  2016 yılından beri de merkezimizde, ergen ve yetişkin terapisti olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bireysel terapi kapsamında; bağımlılık (alkol, madde, internet, insan, vb.) başta olmak üzere, depresyon, kaygı sorunları, yeme sorunları, stres ve stresle başa çıkma, öfke kontrolü, özgüven sorunları, iletişim sorunları, kendini ifade etmede güçlük, performans kaygısı, iş ve okul yaşamına ilişkin sorunlar, ergenlik dönemi sorunları, akran ilişkileri ile ilgili problemler, aile içi iletişim gibi konularla çalışmaktadır.

Yeni Aile Yayınları; ABD, İngiltere ve Almanya merkezli uluslararası yayınevleriyle birlikte,
Yurtiçi ve yurtdışında alanında uzman yazar,
Çeviri editörleri ve
Çevirmenlerle işbirliği yapmaktadır.

Türkiye ve yurtdışı genelinde dağıtım ve satış hakları konusunda, DİGETE Market’le www.digetemarket.com işbirliği yapılmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında yayınlarımızın e-ticaret sitelerinde satışı ve dağıtımı Digete Market www.digetemarket.com ile anlaşma sağlanmıştır.
Digete Market ismiyle www.digetemarket.com adresinden ve aşağıdaki alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

www.amazon.com
www.ciceksepeti.com
www.digetemarket.com
www.gittigidiyor.com
www.hepsiburada.com
www.n11.com
www.epttavm.com
www.trendyol.com